Kérjük tisztelettel, hogy jelezzék a részvételi szándékot. Erre az egyik lehetőség a közvetlen regisztráció. (Helyfoglalás az esemény leírása alatti blokkban lehetséges.)
Vagy szívesen fogadunk ez ügyben levelet erre a címre:
Hozzájárulás: tetszőleges értékű pénzadomány
Fontosnak tartom kiemelni, hogy Tariska Eszter már régóta keresztény lelkigyakorlatok integrál szemléletű kísérőjeként ismeretes. A lelkigyakorlatok fontos része a személyes beszélgetés, ahol nem csak a gyakorlással kapcsolatos témák kerülnek szóba, hanem a szemlélődő ima végzése során felmerülő, az imát akadályozó lelki problémák, életvezetési nehézségek is.
Egy rövid interjú itt érhető el:
https://www.letezesorome.hu/tariska-eszter/
A program menetrendje:
10.00 – 10.25 bevezetés
10.25 – 10.50 a tartás
10.55 – 11.20 a légzés
11.20 – 11.40 szünet
11.40 – 12.15 meditatív mozgás
12.15 – 12.45 a kezek
12.50 – 13.15 Jézus neve
13.20 Útmutatás: a téma lehet a szenvedés vagy a megbocsátás, amiről szívesen hallanak
A fennmaradó időben kérdések
A foglalkozás vezetőjéről néhány mondatban:
Tariska Eszter református papi családban született.
A Debreceni Kodály Kórus énekeseként huszonöt évig a kórusirodalom szövegein elmélkedett.
40 évesen beiratkozott az Egyházzene szakra. A tudományos és gyakorlati képzés során ökumenikussá vált azáltal, hogy minden nagy keresztény felekezet zenei szolgálatának ellátását megtanulta
A férje halála körüli időszakban misztikus élmények sorozatát élte át.
Ezek hatására a szentségek felvételével a Görögkatolikus Egyházba tért, és Máriapócson szerzetes nővér lett (Nagy Szent Bazil Rendi Nővérek közössége), ahol teológiát is tanult.
A kolostorba vonulás előtti nyáron ismerkedett meg Jálics Ferenc jezsuita szerzetes pappal és a Jézus imát ekkortól az ő útmutatása szerint gyakorolta. Megismerte az imából fakadó lelkiséget, melynek elméletét és gyakorlatát a maga teljességében mind a mai napig csak a keleti kereszténység őrzi.
Később – a debreceni Mokusho zen közösség révén – megismerkedett a zen buddhista meditációval is.
2011 – 2015 között Jálics Ferenc asszisztenseként kezdett el dolgozni, majd a mester nyugalomba vonulása után önállóan kezdett el lelki gyakorlatokat adni.
2013 és 2020 között Dobogókőn, a Jezsuita Lelkigyakorlatos Ház bentlakó munkatársaként ténykedett.
2018-2021 között az Integrál Akadémia hallgatója volt. Itt ismerte meg Beth Upton-t és a vipassana meditációt. Jelenleg is élő, együtt gyakorló kapcsolatot ápol buddhistákkal.
A zen és a vipassana meditációkba való betekintés arra ösztönözte, hogy tudatosan nézzen utána minden felmerülő kérdésnek, a lehető legmélyebben értse meg Krisztus tanítását, valamint más szellemi irányzatok lényegét, és ezek alapján tudatosan döntsön arról, mi a saját meggyőződése.