Meditatív elmélyülés (Csend-nap)
november 17-n 10:00 - 18:00
FreeMeditatív elmélyülés: Mit is jelentsen ez? Egy alapvetően csendre épülő, intenzív gyakorlást lehetővé tévő napról van szó. A csend-nap minden kedves résztvevője használhatja a saját jól bevált módszerét, legyen ez akár a mentálisan ismételt mantra, a légzés figyelése, mozgás nélkül végezhető energetikai gyakorlat, vagy bármi egyéb.
Adomány alapú, helyfoglaláshoz kötött program!
Létszám max. 10 fő
Kérjük a részvételi szándék jelzését az esemény alatti űrlap kitöltésével, vagy
Hornyák Károly 06 30 499 3310
letezesoromekozpont@gmail.com
A meditációról általánosságban ezen a linken
A gyakorlás végezhető ülőpárnán, vagy akár széken. (Eléggé kényelmes, ámde célszerű ülőalkalmatosságok állnak rendelkezésre). Jógamatracot tudunk biztosítani. Ha valaki a személyes kellékeit szeretné használni, akkor természetesen hozhat magával saját ülőpárnát, zsámolyt, vagy akár jógamatracot.
Egy-egy ülésének “nettó időtartama” hozzávetőlegesen 30 perc. Előtte felolvasásra kerül valamilyen meditációhoz kapcsolódó írás a különféle hagyományok mestereitől. Vagy éppenséggel egy rövid mantra énkeléssel hangolódunk.
Ez az esemény kifejezetten azoknak szól, akik már valamelyest gyakorlottnak számítanak a meditáció egyik-másik módszerét illetően. Nem lesz ugyanis semmiféle elmélet, vagy instrukciók általi vezetettség.
Értelemszerűen nem várjuk el a teljes némaságot, mindazonáltal az a kérésünk, hogy a nap folyamán csak a legszükségesebb közlések érdekében szólaljunk meg. (Technikai jellegű kérések, kérdések.)
Ha valaki csak 1-2 blokkot szeretne velünk együtt ülni, akkor ez is megvalósítható. Csendben távozni bármelyik szünetben lehet.
A személyes tapasztalatunk szerint rendkívül nehéz ilyenkor egy percre pontos menetrendet tartani, ezért napközben a gyakorlásba történő bekapcsolódás csak az ebédszünet idején, 13 óra és 14:30 között valósulhat meg.
A tradíció lényegi alapállása
A meditáció nem korlátozódik a pszichikai harmóniára, vagy a jó közérzet elérésére. Buddha sem azért ült le a bódhi fa alá, mert a stresszes életmód kimerítette, és hétköznapi nyugalomra vágyott. Hogy mennyivel többet jelent holmi wellness élménynél, arra Paul Brunton egy karcosan őszinte mondattal hívja fel a figyelmünket:
„Az ember legfontosabb feladata, hogy felismerje életének valódi értelmét.
Minden más foglalatosság csak másodlagos lehet ehhez képest.”
A szellemi őshagyomány az ember meghatározottságokon túli állapotát kívánja megvalósítani. Úgy tartja, hogy a meditáció a látszatvilágból [illúzió vagy májá] a Valóságba, az Igazság Birodalmába vezető jármű. Más szavakkal a tudatosságunk iskolázásának és felemelésének, a személyiség meghaladásának, végső soron a felébredés előkészítésének eszköze. (Azért felébredés, mert a mesterek szerint a hétköznapi tudatosságunk inkább tekinthető alvásnak, semmint tényleges ébrenlétnek, lásd: pszichológia jéghegy modellje.) A szellemi fejlődés valójában ott kezdődik, ahol az egyéni (vagyis a személyiség) véget ér. Minden meditációs technika lényegi célkitűzése, hogy a figyelem irányát az egó középpontjától a Tanú tudatosság állapota felé mozdítsa.
A Csend-nap is épp ezt hivatott elősegíteni.
Első kézből értesülhet aktuális programjainkról.
Ezen felül fontos metafizikai témákról szóló ajándékot állítottunk össze Önnek,
melyet a feliratkozást követően automatikusan elküldünk.
Csendnap
Tisztelettel kérjük, hogy amennyiben a foglalást követően valamiért mégsem tudnak részt venni az eseményen, akkor azt a "Lemondás" funkció használatával (vagy levélben, vagy telefonon: 06 30 499 3310) jelezzék felénk.
Hálásan köszönjük.